Kändude freesimine

kändude freesimine

Kännud mädanevad looduslikult olenevalt puuliigist kümneid aastaid. Mõned liigid (pappel, lepp, luuviljalised jms) ajavad juurevõsusid ja nendega võitlemine kulutab palju aega ja nõuab pidevat sekkumist.

Kändude freesimine on kiireim viis vabaneda tülikatest kändudest. Erinevalt juurimisest on freesimise meetod lokaalne ja haljastuse taastamine lihtne. Juurimisel võib lihtsasti vigastada maa-aluseid kommunikatsioone ja paigast liigutada tänavasillutisi, vundamendi osi ning taastatav pind on suur. Kiiresti pöörleva kõvasulamhammastega freesi tera lõikab pinnasest puidu välja. Vajadusel tagasitäidetakse auk sama orgaanilise massiga või kaetakse mullaga. Võib ka koheselt külvata muru. Freesimise sügavus sõltub olukorrapõhisest vajadusest. Tavatingimustes piisab 10 cm alla pinnasepiiri. Kändude freesimine vähendab haljastushooldustöödel kulusid - tasaseid pindu on lihtne niita ja koristada!

Freesimisest jääb järele mullasegune puidumults, mille võib tavatingimustes siledaks rehitseda ja katta mullaga või freesipuru eraldi tööna utiliseerida. Puidusegune freesipudi on algul õhuline ja puhvis, aga hakkab ruttu kõdunema ja vajub hiljem maapinnaga tasaseks. Vajadusel täidame augu mullaga ja võime külvata koheselt ka muruseemne.

Kändude freesimise tellimisel palume kindlasti mõelda, kas on võimalik, et juurte vahele on kasvanud juhtmeid, kommunikatsioone - kõvasulamtera läbib lihtsasti ka muud materjali...

Videod kändude freesimisest Avant 635 minilaaduriga